SEMINARIUM INSTRUKTORSKIE – WAŁCZ 05-07.10.2012

Dodano 14 października 2012

W dniach 05-07.10.2012 przedstawiciele klubów karate Kyokushin PFKK z całej Polski zjechali się do Wałcza, by uczestniczyć w seminarium instruktorskim. Spotkanie to zostało przeprowadzone w obiektach Centralnego Ośrodka Sportu.
W szkoleniach udział wzięli przedstawiciele kadry jak i instruktorzy karate. Mielecki Klub Karate Kyokushin „SAIHA” reprezentowała czteroosobowa ekipa: Andrzej Wolski, Barbara Niedbała, Anna Miłoś i Elżbieta Wolak.

Seminarium prowadzone było przez shihana Bogusława Jeremicza (5 dan). Instruktarzu udzielili także:

- Artur Wilento (4 dan), który prowadził konsultacje dla kadry PFKK,

- Andrzej Poczwardowski (3 dan), który zajął się tematem metodyki treningowej w pracy z dziećmi,

- Jarosław Rogala (1 dan), który omówił na czym polega trening siły eksplozywnej, jakie są metody takiego treningu i jak go stosować,

- gość specjalny Józef Pietras (shihan), który przeprowadził szkolenie combat i "Sistiema"-  krótki kurs samoobrony zawierający  podstawowe i niezawodne techniki stosowane w samoobronie,

- Dariusz Jasiakiewicz (4 dan), który udzielił instruktarzu sędziowskiego.

Tematem przewodnim tego seminarium było budowanie siły zrywnej poprzez trening.

Shihan Bogusław Jeremicz podczas seminarium szerzej omówił zasady stosowania kittlebell’s. Są to ćwiczenia, które mogą urozmaicać trening i pomóc doskonalić siłę, moc, wytrzymałość i kondycję. Trening z użyciem kettli jest doskonałą podstawą do treningu siłowego. Uczestnicy mogli poznać zasady stosowania treningu kittlebell’s i przećwiczyć je na sali. Shihan główny nacisk kładł na budowanie smocy. Przedstawił zestawy ćwiczeń, które można wykonywać w określonym czasie i na czas (BURPEES). Są one doskonałym wykładnikiem naszej wytrzymałości i kondycji.

Andrzej Poczwardowski przedstawił techniki budowania siły, omówił jak buduje się jednostkę treningową i w jaki sposób prowadzić zajęcia z dziećmi. Skupił się głównie na roli motywacyjnej jaką pełnią zabawy, jak je dobierać i jak organizować grupę najmłodszych. Zaprezentował kilka sposobów jak urozmaicić trening z dziećmi. W dalszej części pokazał kilka zestawów ćwiczeń przy użyciu różnych sprzętów (np. piłka lekarska, stepper, skrzynia, ławeczka).

Jarosław Rogala skupił się na metodach treningu siły szybkiej  i ćwiczeniach, które w nim stosujemy. Wyróżnił ćwiczenia na szybkość reakcji, ukierunkowane na daną technikę i ćwiczenia siły szybkiej . Następnie każde z omówionych ćwiczeń zostało przećwiczone.

Shihan Bogusław Jeremicz poświęcił sporo  czasu na omówienie roli zbilansowanej diety, która ma istotne znaczenie podczas każdego treningu.

Podczas tego seminarium zostały wręczone licencje PFKK na sędziów krajowych i klubowych. Andrzej Wolski z MKKK „SAIHA” został mianowany na sędziego krajowego. Shihan Jeremicz wręczył także kilku osobom (m.in. Jarosławowi Rogali) certyfikaty i pasy mistrzowskie potwierdzające zdobycie 1-go dana.

Podsumowując, seminarium pozwoliło uczestnikom posiąść  konkretną wiedzę z zakresu prowadzenia treningu ukierunkowanego i treningu z udziałem najmłodszych.

OSU!

をぁけ?びえたからてきょくしんしえできゅ