Nie daleko Bydgoszczy

Dodano 16 stycznia 2022

 

KOKORO WA HANATAN KOTO WO YŌSU  - Zawsze bądź gotowy do otwarcia swojego umysłu.

KARATE NI SENTE NASHI  - Karate nie jest formą agresji.

Drugą sentencje zrozumiałem po czterech dekadach styczności z karate, pierwsze kata poznałem w wieki 14 lat. Nauczył mnie jej mój starszy brat, było nim Pinian Shodan. Zrozumiałem ją dzięki treningowi Ushiro Karate.

 W piątek , pięknego zimowego popołudnia  dnia  07.01.2022r, spod naszego dojo wyruszyliśmy w kolejną podróż mającą na celu zdobycie wiedzy i umiejętności w kształtowaniu naszego karate Soshinkan Ushiro Karate . Późną wieczorną porą dotarliśmy do miejscowości położonej niedaleko Bydgoszczy . To tu w ośrodku sportowym OSIR odbyło się dwudniowe seminarium prowadzone przez mistrzów sensei Sub Brench Michael Koethe, sensei Jens Akerman i sensei Marcina Żylińskiego.  Nasz klub reprezentowany był przez - Andrzej Wolski,  Elżbietę Wolak, Dariusz Osmolę, , Jakuba Piękoś, Dariusza Daszewskiego, Huberta Daszewskiego i Natalię Łyczak . Tak więc  weekend  z karate upłyną na pogłębianiu podstaw i kata Sanchin i Naifanchin. Prowadzący trening przyjęli znaną już taktykę przeplatania na przemian kata vs bunkai ,  co dało wspaniały efekt zrozumienia technik i ich zastosowania. Te bojowe kata służą zaprogramowaniu ciała do realnego chronienia siebie i swoich bliskich, a dodatkowo kata Sanchin poprzez codzienną praktykę przebudowuje ciało na zjednoczone i silne,  jak mawia sensei Ushiro  „człowiek rodzi się kompletny...."

Ekipa z Mielca składa serdeczne podziękowania za dzielenie się wiedzą dla sensei Michael Koethe ,sensei Jens Akerman i sensei Marcina Żylińskiego.  Dziękujemy również sensei Fris Ferenc za szczególne podejście  dla naszej grupy, dziękujemy przyjaciołom z Słowacji. Przyjaciele z Chełma wam też dziękujemy za serdeczną pomoc, kontakt i za nieprzeciętne poczucie humoru:).