Mistrzostwa Polski Południowej Juniorów

Dodano 26 kwietnia 2006

    W Jedliczu 23.04.2006 r.(niedziela) w Hali GOSiR odbyły się Mistrzostwa Polski Południowej Juniorów. Zorganizowane przez Krośnieński Klub Karate Kyokushin - kan \"Garyu\" pod patronatem Burmistrza Gminy Jedlicze. W mistrzostwach wzięło udział 9 klubów: Chełm, Kalety, Kraków, Krosno, Mielec, Mysłowice, Przemyśl, Werbkowice, Tychy. Wystartowało139 zawodników i zawodniczek. Mistrzostwa były rozegrane w konkurencji kata i kumite w kategoriach wiekowych i wagowych. Turniej rozpoczął się od wyłonienia grupy finałowej w kata. Po eliminacjach nastąpił pokaz karate, w którym zaprezentowano techniki dozwolone i nie-dozwolone w walce. Następnie rozpoczęły się eliminacje w kumite, po których nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów. W krótkich przerwach organizacyjnych wystąpiła grupa taneczna z Jedlicza, oraz pokaz karate Krośnieńskiego Klubu \"Garyu\" i Klubu Combat Kalaki demonstrując sztukę posługiwania się pałką.
Po pokazach odbyły się półfinały i finały w kata. Po krótkiej przerwie z pokazem tańca rozpoczęły się finały w kumite.
Impreza była bardzo udana pod względem organizacyjnym, za co należą się słowa podziękowania ludziom, którzy się do tego przyczynili OSU!!! Mielecki Klub SAIHA reprezentowali: Faber Tomasz, Golec Tomasz, Różycki Michał, Mazur Bartłomiej, Mazur Konrad, Mazur Martyna, Mazur Tomasz, Kozicki Marcin, Skarbek Albert, Skrzek Robert, Władczyk Maciej, Wojda Marcin, Wolak Katarzyna, Wolak Sebastian, Wolska Justyna, Wolska Karolina, Ziółko Jakub, Ziobroń Dawid. Cała drużyna zasługuje na słowa uznania, niektórzy faworyci zawiedli, ale takie są prawa turnieju.
Na szczególne uznanie zasługują zawodnicy którzy stanęli na podium.

    Justyna Wolska - I miejsce w kata rocznik do 89.
    Karolina Wolska -II miejsce w kata rocznik do 89.
    Karolina Wolska -I miejsce w kumite rocznik do 89 +55 kg.
    Dawid Ziobroń - I miejsce w kumite rocznik do 89 +65 kg.
    Robert Skrzek - III miejsce w kumite rocznik 95-94 w wadze +35 kg.
    Maciej Władczyk -III miejsce w kumite rocznik do 96 waga +35 kg.
    Bartłomiej Mazur -II miejsce w kata rocznik 96- 95.
    Bartłomiej Mazur - III miejsce w kumite rocznik 96 -35 kg.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że turniej ten zdopinguje naszych zawodników do jeszcze większej pracy na treningach OSU!!!