CARPATHIA KYOKUSHIN CAP RZESZÓW 12.02.2011.

Dodano 13 lutego 2011

Dwa drugie i jedno trzecie!!!

W sobotę 12.02.2011. gościliśmy na Ogólnopolskim Turnieju Kyokushin w Rzeszowie na którym  do startu stanęli zawodnicy ćwiczący w różnych federacjach mających korzenie w KYOKUSHIN, którego twórcą był M. OYAMA.  Do startu stanęło 161 zawodników z 22 ośrodków reprezentujących takie miasta jak: Ełk, Warszawa, Grodzisk Mazowiecki, Chorzów, Wadowice, Karków, Kielce, Sandomierz, Szczawno Zdrój, Tarnów, Tarnobrzeg, Mielec, Nowy Targ, Kolbuszowa, Krosno, Przeworsk, Jarosław, Jasło oraz Rzeszów. Reprezentujących siedem organizacji takich jak: Shinkyokushin, IKO Matsui, IKO Matsushima, IKO Sosai, Seido, Kyokushinkan oraz Oyama Karate. Organizatorem był Rzeszowski Klub Sportów Walki SYSTEM sensei Janusza Wiśniewskiego. Sendzią głównym zawodów był Remigiusz Karpiński IV Dan z Ełku. Drużynowo najlepiej wypadł TEAM sensei Tomasza Basiaka z Grodziska Mazowieckiego, następnie Leżajsk i Ełk.
Najlepszą zawodniczką Turnieju była Burczyńska Julita a zawodnikiem Garbacz Mateusz. Nasz klub reprezentowało siedmiu zawodników w składzie Michał Bieniek, Kacper Klich, Łukasz Molak, Hubert Wątorek, Tomasz Faber, Bartosz Brykała i Damian Wojnarowski. Mamy się czym pochwalić bo w trzech kategoriach wiekowych i wagowych zajęliśmy miejsca na podium. Wszyscy nasi zawodnicy dali z siebie wszystko nie ustępując rywalom techniką i wolą walki. Turniej był wymagający i mocno obsadzony. Na podium stanęli ulegając w walkach finałowych o pierwsze miejsce MICHAŁ BIENIEK i HUBERT WĄTOREK, oraz BARTOSZ BRYKAŁA który zajął miejsce trzecie. Tomasz Faber swoją walkę przegrał po dogrywce przez wskazanie sędziów. Damian Wojnarowski stoczył bardzo dobrą walkę jednak w końcówce walki jego przeciwnik otrzymał  wazari za dobrą technikę, która wywarła chwilową niezdolnośc Damiana do walki i musiał  on uznać wyższość rywala. Wszyscy zdobyli jednak rzecz najważniejszą – doświadczenie , którego w inny sposób nie można zdobyć jak tylko przez starty w zawodach. OSU!!!