XII MISTRZOSTWA POLSKI JUNIOROW – TORUŃ 19.11.2016

Dodano 26 listopada 2016

Wicemistrzostwo Polski dla Marii Skowron.

Dnia 19.11.2016 roku w Toruniu odbyły się XII Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16. Organizatorem tych, wysokiej rangi, zawodów był Toruński Klub Karate Kyokushin kierowany przez shihan Artura Wilento 5 dan.  Pieczę Sędziego Głównego sprawował shihan Bogusław Jeremicz 5 dan.  Łączniew mistrzostwach udział wzięło 209 zawodników z 36 klubów z całej Polski.W konkurencji kata wzięło udział 79 zawodników. W konkurencji kumite walczyło 179 zawodników.  Zawody rozegrano na trzech matach. Podczas mistrzostw zostało rozegranych 6 konkurencji w kata i 21 w kumite.Mielecki Klub Karate Shinkyokushin „SAIHA" reprezentowały 3 zawodniczki: Maria Skowron, Amelia Kierepka oraz Natalia Paczyńska. Dzięki walecznej postawie i wielkiemu zaangażowaniu jedna z naszych zawodniczek Maria Skowron zajęła drugie miejsce na podium.  Zawodniczka startowała w kategorii kumite dziewcząt 15-16 lat +65 kg. Po kilku stoczonych walkach wywalczyła miejsce w finale, jednakże wygrała przeciwniczka dużo silniejsza od naszej zawodniczki. Tę przewagę widać było w walce. Niemniej jednak w Marysi widać było ducha walki i chęć zwycięstwa. Pozostałym zawodniczkom Ameliii Natalii także należą się słowa uznania za swoją postawę, waleczność na macie i zmierzenie się z przeciwnikiem. Reprezentantkom mieleckiego Klubu SAIHA należą się gorące podziękowania za podjęcia tego trudnego wyzwania, jakim jest wyście na matę i stoczenie walki, a zwyciężczyni Marii składamy serdeczne gratulacje, życząc jednocześnie sukcesów w przyszłości.

 

OSU!