Wałcz październik 2011r.

Dodano 16 października 2011

Tegoroczne seminarium instruktorskie połączone było ze zgrupowaniem kadry U-22, która przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Europy , które odbędą się we Wrocławiu 2-3 grudnia 2011r. Tematem seminarium instruktorskiego były drobne zmiany w kata a w zasadzie przypomnienie sobie formy kata jaką wykonywało się w swoim warsztacie treningowym jakiś czas temu. Były to kata Tsukino i Yantsu. Kolejnym zagadnieniem przećwiczonym na seminarium była praca na małych tarczach treningowych, popularnie zwanych (tajkii). Osobna jednostka treningowa była poświęcona treningowi K1, którą poprowadził trener Jarosław Rogala. Przećwiczyliśmy podstawowe obrony (bierne i czynne). Następnie przeszliśmy do budowania akcji w połączeniu obrona i atak. Korzystając z okazji, że była na seminarium kadra juniorów można było podglądnąć sposób pracy sensei  A. Wilento i trenera Rogali. Jako ciekawostkę należy dodać, iż już niebawem kadra naszej Federacji będzie miała profesjonalną opiekę medyczną.  Szczególną uwagę w tegorocznym spotkaniu shihan zwrócił na formę rozgrzewki i na ćwiczenia budujące wytrzymałość. Było to nawiązanie do letniego obozu  w Tucholi. Na spotkaniu kierowników oddziału poruszone zostały bieżące sprawy Organizacji. Miło nam zakomunikować, że w roku 2012 zostało nam przyznane zorganizowanie Mistrzostw Polski Juniorów. Jest to dla naszego Klubu ogromny zaszczyt, dzięki takiej imprezie będziemy mogli lepiej zaprezentować nasz Klub w regionie. Na zebraniu podjęto również wstępne  rozmowy na temat rozgrywania turniejów w formule K1 Rules. Więcej na ten temat będzie wiadomo po zimowym seminarium kumite. W seminarium uczestniczył również prezes Polskiej Organizacji Shinkyokushin sensei  Jacek Baranowski. Obiecał on wspierać  działania naszej Federacji w zakresie organizacji Mistrzostw Polski podkreślając, że jesteśmy obecnie jedyną Organizacją Kyokushin, która takie turnieje organizuje. Służył on również pomocą w sprawach technicznych kata sempai Agnieszce Kozar, która reprezentować będzie naszą Federacje na Mistrzostwach Europy U22. W sposobie nauki i wykonywaniu kata jaki zaprezentował sensi  Baranowski widać było stare dobre metody S. Arneila. Nasz Klub był reprezentowany przez sempai Andrzeja Wolskiego. OSU!

アンジェイウォルスキーインストラクター津波ミエレツ二段極真カン空手の