Tuchola

Dodano 31 lipca 2005

W Tucholi odbył się Ogólnopolski Obóz Szkoleniowy Polskiej Federacji Kyokushin-Kan Karate-do, od 26-31 lipca który poprowadzili japońscy mistrzowie Shihan Tsuyoshi Hiroshige 8 Dan nazywany trenerem mistrzów, uczył się kyokushin w szkole uchi-dechi sosai Oyamy, ukończył ją po 1000 dniach ze stopniem mistrzowskim 3Dan i został instruktorem w Honbu Dojo. Masahiro Kaneko 5 Dan który gościł już po raz piąty w Polsce, specjalista od kihon i kata i Kuno Ishizawa 5 Dan - specjalista od Iken. Japońscy mistrzowie zostali zaproszeni przez senseia Bogdana Jeremicza. Program obozu obejmował naukę kihon, ido geyko, kata i bunkai oraz elementy kumite połączone z iken.

Dużo uwagi poswięcono iken zarówno w formie statycznej i w ruchu łącząc wszystko jako jedną całość- kyokushin, który był zawsze nierozerwalną jego częścią. I w takiej formie był zawsze nauczany przez Masutatsu Oyama. W Polsce niestety pomijany z braku wiedzy.

Shihan Hiroshige i Kaneko przeprowadzili kurs sędziowski dla instruktorów i karateków startujących w zawodach sportowych aby ujednolicić przepisy w całej organizacji i wyjaśnić wszelkie nieścisłości sędziowskie. Obóz zakończył się egzaminem na stopnie kyu i dan, składający się z testu pisemnego, prezentacji kihon i kata oraz ponad 2 godzinnymi walkami egzaminacyjnymi.

W obozie uczestniczył reprezentant naszego klubu sempai Andrzej Wolski dla którego było to nowe doświadczenie poszerzające jego wiedzę i umiejętności instruktorskie, pozwalające lepiej zrozumieć istotę Kyokushin, które jest jedno.