Parę słów wstępu

Dodano 1 stycznia 2004

Klub rozpoczął swoją działalność od 15 września 2003 roku w strukturach Polskiej Organizacji IFK Kyokushinkai Karate. Pierwsze treningi odbywały się w I LO na Starówce.
Następnie zmieniliśmy sale i przenieśliśmy się do Zespołu Szkół Medycznych w Rynku. W pierwszym roku działalności istniała tylko grupa dla młodzieży i dorosłych.
We wrześniu 2004 roku zrobiliśmy nabór do grupy dziecięcej w Szkole Podstawowej nr 2 w Rynku pod zegarem. Zapisy się powiodły i w Klubie ruszyła z treningami grupa dziecięca.

Z powodu licznych konfliktów wewnątrz Polskiej Organizacji Karate Kyokushinkai IFK, od września 2005 roku Zarząd Klubu postanawia zrezygnować z członkostwa w strukturach IFK. Stosunki z sensei Piotrem Szeligowskim nadal są pozytywne i utrzymywane w dobrej atmosferze.

Jako alternatywną organizację gwarantującą rozwój osób ćwiczących w Klubie wybraliśmy Polską Federację Kyokushin-kan Karate Do, której prezesem jest sensei Bogdan Jeremicz 4 Dan.

Od września przenieśliśmy się z treningami całkowicie do Szkoły Podstawowej nr 2. Dzięki uprzejmości Dyrektor pani Stanisławy Rzeźnik, udało tak się ułożyć grafik sali gimnastycznej, że ćwiczą tam wszystkie trzy grupy według stopnia zaawansowania.

Dodatkowo również od września ruszyły dwie grupy wiekowe w Radomyślu Wielkim.

Tyle na temat spraw organizacyjnych, reszta będzie się ukazywać na bieżąco na tej stronie.

Zapraszamy do odwiedzin.