Ogólnopolski Turniej Karate o Puchar Ziemi Świętokrzyskiej

Dodano 15 maja 2011

W sobotę 14.05.2011r. w Sandomierzu odbyła się kolejna edycja turnieju Kyokushin Karate organizowanego przez Sandomierski Klub Kyokushin Andrzeja Orłowskiego. W turnieju wystartowało 172 zawodników reprezentujących 31 Ośrodków Karate z Polski takich jak:

Basiak Team Warszawa, Brzozów, Busko, Busko sempai Prasek, Chełm, Ćminsk, Jasło, Katowice, Kielce, Kolbuszowa, Kraków, Krosno, Leżajsk, Limanowa, Lublin, Łódź, Mielec, Nowy Targ, Opatów, Przeworsk, Radzymin, Sandomierz, Skarżysko, Starachowice, Staszów, Tarnobrzeg sempai Artur Noworyta zrzeszony w PFKK, Tarnobrzeg IKO Sosai sensei Ryszard Kiper, Tarnów, Wadowice, Warszawa sensei Mazur, Warszawa smpai Orysiak. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Juda Bartłomiej z Sandomierza startujący w kategorii senior  do -70 kg. Wygrał on wszystkie walki przed czasem w pięknym stylu. Najlepszą zawodniczką turnieju została Angelika Jarecka z Jasła.

Nasz Klub reprezentowało trzech zawodników w roczniku 97-98 do -50 kg, Klich Kacper, Bieniek Michał i Wątorek Hubert. W tej kategorii wystartowało 16 zawodników. Nasi reprezentanci swoje pierwsze walki wygrali przed czasem. W drugiej potyczce wyższość rywali musieli uznać Hubert Wątorek i Kacper Klich. Natomiast Bieniek Michał pokonał swojego rywala przed czasem i zakwalifikował się do następnej rundy. Jednak w kolejnej walce został pokonany przez ippon, zajmując ostatecznie trzecie miejsce w bardzo prestiżowym turnieju. Gratulujemy OSU!!!