OMPP MIELEC 14.12.2013 R.

Dodano 21 grudnia 2013

 

SUKCES MKKS SAIHA Mielec – III DRUŻYNA NA

OTWARTYCH MISTRZOSTWACH POLSKI POŁUDNIOWEJ

W  sobotę 14 grudnia 2013 w Mielcu  rozegrane zostały  w Hali Widowiskowo-Sportowej  Gimnazjum Nr 2  Otwarte Mistrzostwa Polski Południowej.

Organizatorem  turnieju był Mielecki Klub Shinkyokushin SAIHA  kierowany przez Andrzeja Wolskiego 3 Dan. Sędzią głównym zawodów był Shihan Bogusław Jeremicz 5 Dan z Gdańska.

W turnieju wzięło udział  137 zawodników z 19 klubów takich jak: Bydgoszcz, Chełm, Gdańsk, Jaworzno, Kalety,  Kaliningrad, Kielce, Klimontów, Końskie, Krosno, Mielec, Morawica, Mysłowice, Przemyśl, Radom, Rzeszów, Starachowice, Toruń, Turek -  98 zawodników i  39 zawodniczek,  przede wszystkim z rejonu południowego kraju. Zawodnicy  zmagali się w konkurencji kumite (walka sportowa)  w 25-ciu kategoriach.  Łącznie na obu matach stoczono ponad 120 walk zgodnie z wymogami PFKK.

Mielecki Klub reprezentowało 12 zawodników: Bauer Kacper, Bieniek Michał, Borek Dawid, Cacoń Adrian, Chrobak Jakub, Horodewska Natalia, Osnowski Jakub, Rokosz Marcin, Sanecki Mateusz, Sierosławski Rafał, Socha Kamil, Śnieżyńska Julia.

Zgromadzeni na trybunach  goście turnieju i licznie przybyli  kibice mieli okazję oglądać znakomite  pojedynki na macie.  Wielu doświadczonych zawodników zachwyciło  wspaniałą formę fizyczną i świetnym  przygotowaniem technicznym do walki, przez co walki przebiegały w szybkim tempie
 i niejednokrotnie rozstrzygnięte  były przed czasem poprzez  zdobycie punktu wazami lub ippon.   Również najmłodsi zawodnicy, stawiający pierwsze kroki we walce sportowej na macie, wykazali się  wielką wolą walki i nie szczędzili sił do końca zmagań na macie.

Mieleccy zawodnicy MKKS SAIHA stoczyli zacięte i widowiskowe walki, które emocjonowały publiczność zgromadzoną w hali sportowej. Wielu z nich zajęło miejsca na podium.  Jest to tym większy sukces dla nich, gdyż wielu z nich po raz pierwszy wystartowało na turnieju podobnej rangi. Tym większą sprawili niespodziankę.  Cieszymy się bardzo z ich sukcesów i życzymy dalszych!

Dzięki zwycięstwom naszych zawodników w  klasyfikacji drużynowej  Mielecki Klub Shinkyokushin SAIHA zajął III miejsce na podium, ustępując tylko zespołom ze Starachowic i Krosna.

Poniżej prezentujemy wyniki  naszych zawodników:

Bieniek Michał – III miejsce w Kumite Juniorów Chłopców 14-15lat -65kg

Sanecki Mateusz – I miejsce w Kumite Juniorów Chłopców 12-13lat +60kg

Sierosławski Rafał – II miejsce w Kumite Juniorów Chłopców 12-13lat +60kg

Horodewska Natalia – II miejsce w Kumite Juniorów Dziewcząt 10-11lat + 35kg

Cacoń Adrian – II  miejsce w Kumite Juniorów Chłopców 10-11lat -32kg

Borek Dawid  - II miejsce w Kumite Juniorów Chłopców 9lat – 27kg

Osnowski Jakub -  III miejsce w Kumite Juniorów Chłopców 9lat – 27kg

Swoją postawą na macie i wielkim sercem  do  walki zawodnik z Mielca  -  Dawid Borek – zasłużył sobie na specjalne wyróżnienie.

Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Powiatu Mieleckiego – Pan Andrzej Chrabąszcz.  Organizację turnieju wsparło finansowo Mieleckie Starostwo Powiatowe i  MOSiR w Mielcu.

Serdecznie dziękujemy  władzom samorządowym.

Patronat medialny obiął portal internetowy  Czyliwiesz.

Podziękowania kierujemy również dla rodziców zawodników naszego klubu oraz wszystkich członków klubu za wsparcie i żywe zainteresowanie turniejem  oraz pomoc przy jego organizacji.

OSU!

 

Zarząd MKKS SAIHA Mielec