Mistrzostwa Polski Juniorów Wąbrzeźno 2009

Dodano 3 maja 2009

W Wąbrzeźnie 25 kwietnia 2009 odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Polskiej Federacji Kyokushin Kan. Organizatorem był MKS Unia Wąbrzeźno, a patronat honorowy objął Burmistrz Miasta Wąbrzeźna Bogdan Koszuta który wraz z shihanem Bogusławem Jeremiczem otworzył turniej. W zawodach wystartowało 70 zawodników w konkurencji Kata i 88 w konkurencji Kumie, zawodnicy reprezentowali 22 kluby takie jak : Bydgoszcz, Chełmn, Gdańsk, Gdański Pałac Młodzieży, Gdynia, Głuszyca, Grudziądz, Golubia-Dobrzynia, Konin, Kalisz, Malanów, Mielec, Mysłowice, Nowa Ruda, Olsztyn, Polkowice, Poznań, Toruń, Turek, Wąbrzeźno, Zduńska Wola i Złocieniec. Drużynowo w konkurencji Kata zwyciężył Turek przed Gdańskiem, Toruniem i Gdańskim Pałacem Młodzieży. Natomiast w konkurencji Kumiete ponownie pierwsze miejsce na podium zajął Turek przed Mysłowicami, Chełmnem i Polkowicami. Nasz klub reprezentowało trzech zawodników Bartłomiej Mazur, Maciej Władczyk i Jakub Ziółko. W konkurencji Kumite wystartowali Bartłomiej Mazur i Maciej Władczyk, niestety bez sukcesu. W Kata również wystartowało dwóch naszych zawodników: Bartłomiej Mazur i Jakub Ziółko, który zajął drugie miejsce w kategorii do lat 14. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów OSU.