MPJ do lat 18 Kalisz 30.11.2019

Dodano 2 grudnia 2019

Kalisz 30.11.2019 MPJ PFKK

30.11.2019 w najstarszym mieście w Polsce odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 18 PFKK. Organizatorem Mistrzostw był Kaliski Klub Kyokusinkan Karate David Club sensei Tomasza Jeżyka 2 dan. Mistrzostwa rozegrane zostały w dwóch konkurencjach - Kata i Kumite. Konkurencje kata odbyły się z podziałem wiekowym a kumite z wiekowym i wagowym. Łączna ilość zawodników biorących udział w turnieju to 205 z 33 klubów z całej Polski.  W konkurencji  kata wystąpiło 75 zawodników. W konkurencji kumite walczyło 182 zawodników. Zawody zostały rozegrane na trzech matach. Sędzią głównym zawodów był Bogusław Jeremicz z Gdańska. Mielecką SAIHE reprezentowało pięciu zawodników: Aleksandra Roman, Amelia Kierepka, Jakub Kowalski, Patryk Strycharz i Jakub Surdej. W kategorii dziewcząt 17 lat -55kg zdobyliśmy II miejsce - Amelia Kierepka. W kategorii chłopców 11-12 lat -43kg wywalczyliśmy III miejsce - Patryk Strycharz. Gratulujemy wszystkim startu na turnieju tej rangi, szczególnie zawodnikom którzy stanęli na podium OSU. Dziękujemy rodzicom za opiekę nad zawodnikami i pomoc w organizacji transportu.