„ŁATWIEJ BYŁO TYLKO WCZORAJ”

Dodano 8 marca 2012

W dniach 01-04.03.2012 w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu odbyło się  seminarium kumite, organizatorem którego była Polska  Federacja Kyukushin Karate. W seminarium udział wzięło ponad stu dwudziestu uczestników, którzy pogłębiali i doskonalili swoje umiejętności
w kumite. Program seminarium obejmował sześć treningów specjalistycznych poświeconych kumitei K-1. Instruktorami byli:
- shihan Bogusław Jeremicz - 5 dan,
- trener kadry PFKK sensei Artur Wilento – 4 dan,
- trener K-1 Jarosław Rogala – 1 kyu.
Shihan B. Jeremicz  wzywał wszystkich uczestników do ciągłej pracy nad sobą, nad swoją wytrzymałością, zarówno psychiczną, jak i fizyczną. Powtarzał, że dobre karate można osiągnąć jedynie swoją własną, ciężką pracą. Tylko poprzez ciągły wysiłek można doskonalić siebie i swoje karate. Szczególnie zapadły w pamięci słowa: „ONLY EASY DAY – ONLY YESTERDAY”, co można tłumaczyć jako:   „ŁATWIEJ BYŁO TYLKO WCZORAJ”. Oznacza to, iż każdy nowy dzień może być trudniejszy od poprzedniego, może przynieść nowe wyzwania, z którymi trzeba się zmierzyć. Mimo trudności nie należy się zrażać i poddawać, tylko iść do przodu. W słowach tych zawarte jest także wezwanie do doskonalenia siebie i swojego karate, by z czasem stać się lepszym.
Trening sensei Artura Wilento poświecony był technikom knockdown. Skuteczne powalenie przeciwnika na macie można osiągnąć tylko poprzez zadanie celnego ciosu. Podczas tego treningu przećwiczone zostały techniki ręczne i nożne z wykorzystaniem tarcz treningowych. Ćwiczący mogli doskonalić zadawanie ciosów poprzez zastosowanie Oi-Tsuki, Gyaku-Tsuki, Shita w połączeniu z Hiza-Geri, Mawashi-Geri na strefę gedan, chudan i jodan w różnych kombinacjach.
Trener Jarosław Rogala podczas prowadzenia zajęć szczególną uwagę zwrócił na sprawność fizyczną, dzięki której zyskać można przewagę nad przeciwnikiem. Przećwiczona została także praca w bliskim dystansie oraz klincz, czyli obustronne przytrzymywanie się przeciwników w walce.
Mielecki Klub reprezentowało siedem osób:  Andrzej Wolski, Łukasz Łeptuch, Katarzyna Kopacz, Jakub Gumienny, Maciej Sanecki, Elżbieta Wolak oraz Bernard Paź. Uczestnictwow seminarium uświadomiło nam jak ważnym elementem jest samodyscyplina i walka z własnymi słabościami. Dzięki tym zajęciom wiemy jak umiejętnie zastosować w walce różne techniki i tym samym wykorzystać słabość przeciwnika. Pobyt na seminarium był kolejnym wyzwaniem, któremu musieliśmy sprostać. Dziś wiemy, że nam się to udało.
   
をぁけ?びえたからてきょくしんしえできゅ