IV TURNIEJ KLUBOWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

Dodano 2 czerwca 2013

Dnia 01.06.2013 roku z okazji przypadającego w tym dniu Dnia Dziecka Mielecki Klub Karate Shinkyokushin SAIHA zorganizował turniej kumite dla dzieci. Był to czwarty z kolei turniej dla członków mieleckiego klubu. Patronat honorowy nad tą sportową imprezą objął Wójt Gminy Mielec Pan Kazimierz Gacek, który udzielił także wsparcia finansowego.

W rozgrywkach udział wzięło ponad stu zawodników. Łącznie zostało rozegranych ponad 130 walk w 15 kategoriach. Walki na macie dla osób, które po raz pierwszy startowały w turnieju zostały rozpisane w 6 kategoriach – Pierwszy Start. Zmagania wszystkich zawodników zostały doceniane aplauzem ze strony publiczności, która licznie przybyła, by obserwować przebieg turnieju i dopingować rywalizujących.

Na rozpoczęcie turnieju została zademonstrowana walka pokazowa dwóch zawodników, a w dalszej części sensei Andrzej Wolski zaprezentował wszystkim zebranym kata Kanku, co w języku japońskim oznacza „obserwacja nieba”. Kata Kanku zaliczane jest do form mistrzowskich. Jest to jedno z najdłuższych układów formalnych ponieważ zawiera w sobie 67 technik połączonych w sekwencje. Pokaz został zakończony testem Tameshi-wari, tzw. "test rozbijania”. Dla wielu zebranych taki pokaz na żywo przyniósł niecodzienne i niezapomniane wrażenia.

Miejmy nadzieję, iż niektórzy z młodych sympatyków karate pójdą w ślady senseia i w przyszłości zmierzą się z takim testem osobiście. Trzeba przyznać, iż jest to wyzwanie, które wymaga zaangażowania nie tylko ze strony fizycznej.