I Mistrzostwa Europy Juniorów Kyokushin - Kan

Dodano 7 grudnia 2008

W Gdańsku 29 listopada w Hali MOSiR odbyły się I Mistrzostwa Europy Juniorów Kyokushin-kan i międzynarodowy turniej seniorów \"Baltic Cup\", które zorganizował Gdański Klub Kyokushin z ramienia POKK. W zawodach wzięły udział ekipy z 9 krajów Europy. Eliminacje w konkurencji kumite trwały, aż do wyłonienia par finałowych w obu turniejach. O godzinie 16.00 prezes PFKK shihan Bogusław Jeremicz i wicedyrektor Pałacu Młodzieży dokonali oficjalnego otwarcia imprezy. Następnie odbyły się walki finałowe. Turniej juniorski zdominowali Rosjanie i Niemcy. Na uwagę zasługuje podejście Rosyjskiej reprezentacji do zawodów Kyokushin, w których wystąpili najlepsi zawodnicy reprezentujący prawie wszystkie organizacje takie jak: K-kan IKO I, IKO II, IFK. Nikomu nie przeszkadzało to, kto reprezentuje daną organizację. Liczył się duch walki i sportowa atmosfera. Najlepszą zawodniczką Mistrzostw Europy została Rosjanka Ulybina Anna, a najlepszym zawodnikiem Bauer Nikita z Niemiec. Jeśli chodzi o naszą reprezentację to niebyło źle, ale czeka nas jeszcze wiele pracy. Natomiast turniej senior należał do zawodników z Polski. Na wyróżnienie zasługuje Renata Balińska która w walce finałowej pokonała Marię Waliczek, reprezentującą SEIDO Polska. Pani Maria to mistrzyni świata z Nagoja (Japonia 2007r SEIDO) i Polka, która otrzymała miecz samurajski z rąk Tadashi Nakamury za tytuł Grand Champion. Postaci Nakamury chyba nie trzeba nikomu przybliżać i tego co zrobił dla sławy Kyokushin. Nasz Klub w roli kibicow reprezentowało jedenaście osób w składzie: B. Niedbała, E. Skrzypek, A.Wolski, R. Korona, M. Szczepanek, B. Mazur, M. Mazur, J. Ziółko P. Ziółko, D. Ziółko i M. Władczyk. Małym akcentem w tym turnieju z naszego Klubu było sędziowanie A. Wolskiego w kata jako sędzia główny oraz jako sędzia boczny podczas kumie. Szczególne podziękowania Klub składa panu Dariuszowi Ziółko który, pomógł w przybyciu naszych kibiców na turniej i z powrotem. OSU!!!