Czwórka zawodników Mieleckiego Klubu Karate Shinkyokushin SAIHA na podium w II Pucharze Podkarpacia w Krośnie w konkurencji Kum

Dodano 31 października 2015

W Krośnie na obiektach hali  sportowo - widowiskowej MOSiR, dnia24 października 2015 odbył się II Puchar Podkarpacia Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży. W zawodach wystartowało 284 zawodników z 14 klubów : Bielsko-Biała, Brzostek, Brzozów, Jasło, Uście Gorlickie, Stróże, Biecz, Kolbuszowa, Krosno BUDO, Krosno KKKK , Jarosław, Leżajsk LKKK, Mielec SAIHA ,Mielec MKKK, CSWiS Leżajsk, Przeworsk, Tarnobrzeg, Iwonicz, Jedlicze, Dukla, Nowy Żmigród, Zręcin. Zawody odbyły się w 11 konkurencjach  kata i 27 kumite. Sędzią głównym był shihan Tadeusz Krygowski z Jasła. Organizatorem był Krośnieński Klub Kyokushin Karate, a współorganizatorami: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Urząd Miejski w Krośnie, MOSiR w Krośnie i Podkarpacki Okręgowy Związek Karate w Rzeszowie.
Sponsorzy turnieju to: Rymateks Rymanów - Wojciech Knap, Delta Zręcin - Grzegorz Gonet, Hurtownia mrożonek i lodów ARKTOS - Józef Dykas, Uzdrowisko Rymanów SA i Bokken Jasło. Trofea  zwycięzcom wręczali: Anna Dubiel - Przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Krosna oraz Zygmunt Rysz - Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Krosna.                                                                                    Mielecki Klub Karate Shinkyokushin SAIHA reprezentowało 10 zawodników w składzie: Julia Stręk, Laura Płotnikiewicz, Amelia Kierepka, Amelia Kudłacz, Dawid Borek, Jakub Chrobak, Kamil Socha, Szymon Mateja, Piotr Brodowski, Kasper Witek.  Dla kilku zawodników naszego klubu był to pierwszy start w tak dużej imprezie . Stoczyli bardzo ładne walki i dali z siebie wszystko na miarę swoich możliwości.  Następnym razem może być tylko jeszcze lepiej! Miejsca na podium w swojej kategorii wiekowej i wagowej zdobyli:  I miejsce Laura Płotnikiewicz - dziewczęta powyżej 27kg rocznik 2006 , III miejsce Jakub Chrobak - chłopcy do 40kg rocznik 2003-2002, III miejsce Kamil Socha - chłopcy powyżej 50 kg rocznik 2003-2002 , III miejsce Kasper Witek - juniorzy powyżej 65 kg rocznik 1999-1998.  Zawodnicy naszego klubu wystartowali tylko w konkurencji kumite zajmując 9 miejsce drużynowo, zdobywając 8 punktów. Zważywszy że punktacja była łączona za obie konkurencje uzyskaliśmy bardzo dobry wynik. Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy startu. Szczególne gratulacje dla tych którzy stanęli na podium OSU!.